Encyklopedia - Sherlock Holmes: Przebudzenie
Sherlock Holmes: Przebudzenie
[Sherlock Holmes: The Awakened]


Producent: Frogwares
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca PL: City Interactive
Premiera: listopad 2006
Premiera PL: kwiecień 2007
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 DVD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1.4GHz, 512MB RAM

Gry powiązane: Tajemnica Mumii, Tajemnica srebrnego kolczyka, Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin, Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz, Testament Sherlocka Holmesa, Zbrodnia i kara, The Devil's Daughter, Chapter One

Sherlock Holmes: Przebudzenie to trzecia już gra z najsłyniejszym detektywem świata w roli głównej stworzona przez studio Frogwares. Jest to jednocześnie powrót do zarzuconej w Tajemnicy Srebrnego Kolczyka perspektywy pierwszej osoby z której obserwujemy świat gry. A także spotkanie do przesady racjonalnego Holmesa z nadnaturalnymi siłami z twórczości H.P. Lovecrafta.

Podejmujący się sprawy tajemniczego zniknięcia, Holmes szybko orientuje się, że w rzeczywistości ma do czynienia z falą porwań, za którą stoi tajemnicza i potężna sekta oddająca cześć istocie, którą nazywają Cthulhu. W pojedynku z przedstawicielami Wielkiego Przedwiecznego na Ziemi Holmes oraz jego nieodłączny przyjaciel dr Watson opuszczą rodzinny Londyn i wyruszą w podróż m.in. do Szkocji i USA.

W przeciwieństwie do wielu innych przygodówek, w których obserwujemy świat z perspektywy pierwszej osoby, Sherlock Holmes: Przebudzenie oferuje możliwość swobodnego przemieszczania się po lokacjach i rozglądania na wszystkie strony. Sherlock (oraz Watson, w którego też czasami się wcielimy) na swojej drodze napotka ponad 60 postaci oraz zbierze setki poszlak, które doprowadzą go do zaskakującego zakończenia. Rozwiąże także wiele zagadek, zarówno klasycznych puzzli jak i tych wymagających operowania przedmiotami.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.