Encyklopedia - CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas
CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas
[CSI: Crime Scene Investigation]


Producent: 369 Interactive
Wydawca: Ubisoft
Wydawca PL: Cenega
Premiera: marzec 2003
Premiera PL: październik 2006
Wersja PL: napisy
Nośnik: 3 CD lub 1 DVD
Wymagania: procesor 300MHz, 64MB RAM

Gry powiązane: CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy, CSI: Kryminalne Zagadki Miami, CSI: 3 Wymiary Zbrodni, CSI: Niezbite Dowody, CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, CSI: Mordercze Zamiary, CSI: Fatal Conspiracy

Gra przygodowa oparta na niezwykle popularnym (także w Polsce, chociaż z powodu początkowej późnej pory emisji trochę mu zdobywanie fanów zajęło) serialu przedstawiającym pracę ekipy śledczej pracującej w Las Vegas (a także w Miami oraz Nowym Yorku ukazane w późniejszych seriach). Każdy odcinek to na ogół dwie sprawy, które agenci starają się odtworzyć na podstawie znalezionych dowodów i poszlak. Wykorzystują do tego zarówno najnowsze zdobycze kryminalistyki jak i własny rozum. I to właśnie decyduje o takim powodzeniu serialu - drobiazgowe przedstawienie pracy nad poszczególnymi dowodami oraz umiejętne ukazywanie jak z kolejnych drobnych z pozoru poszlak wyłania się przebieg zabójstwa.

W grze naszym alter ego jest młody kadet, który stara się o przydział do serialowego zespołu. Aby udowodnić swoją przydatność czeka nas rozwiązanie pięciu spraw. Przy każdej z nich będzie nam towarzyszyła inna postać z serialu, która będzie służyć nam radą i dokonywać naszej oceny - im częściej prosimy o radę tym niższy wynik na koniec (a im lepszy wynik tym ciekawsze nagrody). W czasie gry będziemy zbierać dowody (które później często samodzielnie zbadamy w laboratorium) oraz przesłuchiwać świadków.

Pod względem graficznym gra wypada... różnie. Graficy skupili się głównie na jak najlepszym odwzorowaniu bohaterów oraz filmikach przedstawiających rekonstrukcję zdarzeń. Wyszło im to znakomicie, co niestety odbiło się na jakości innych elementów. A że świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i możemy dowolnie się rozglądać to zbyt ciekawie się to niestety nie prezentuje. Muzyka z pewnością zadowoli fanów serialu - będą mogli do znudzenia się w nią wsłuchiwać.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.