Encyklopedia - RedJack: The Revenge of the Brethren
RedJack: The Revenge of the Brethren
Przygodoskop, maj 2007


Producent: CyberFlix
Wydawca: THQ
Wydawca PL: brak
Premiera: 1998
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 CD
Wymagania: procesor 200MHz, 32MB RAM

Zobacz też: demo

Oto Nicholas Dove, młody chłopak zamieszkujący karaibską mieścinę Lizard Point. Wiódł on spokojne życie, gdy pewnego dnia cudem uszedł skrytobójcom. Zapytacie pewnie czym sobie nasz bohater zasłużył na ich uwagę? 12 lat wcześniej w wyniku zdrady został przez Hiszpanów zabity postrach karaibskich mórz - Czerwony Jack. Umierając przysiągł zemstę zdrajcy, którego imię miało zostać ujawnione po 12 latach na tajnym spotkaniu założonego niegdyś przez niego bractwa. A sprawiedliwość ma wymierzyć właśnie Nicholas. Wcześniej jednak musi nauczyć się korsarskiego rzemiosła u boku kapitana Justice i jego załogi, co jednak nie będzie łatwe - kapitanowi nie w smak zabierać na pokład gołowąsa, który nigdy nie wąchał prochu. I tutaj zaczyna się nasze pierwsze zadanie - przekonać przyszłego dowódcę o naszej przydatności.

RedJack: The Revenge of the Brethren to przygodówka, w której świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przy czym, w przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, mamy możliwość swobodnego rozglądania się we wszystkich dostępnych kierunkach, chociaż poruszamy się po wyznaczonych przez autorów ścieżkach. Niestety w czasie ruchu grafika ulega rozmyciu (podobnie jak w pierwszej części Atlantis) jednak nie zmienia to faktu, iż jest doskonale dopracowana, zwłaszcza jeśli chodzi o postacie z którymi rozmawiamy - widzimy je wtedy w całej okazałości (również jak w Atlantis). Muzyka mile pieści ucho i pozwala na moment zapomnieć o głosach postaci, które są często trudne do zrozumienia. Można co prawda włączyć wyświetlanie napisów, jednak w czasie filmików (a tych jest sporo) opcja ta nie działa.

Nie samymi łamigłówkami człowiek żyje, zwłaszcza iż są one na średnim poziomie i doświadczonemu graczowi ukończenie gry zajmie jedynie kilka wieczorów. Dodano do niej także kilka elementów zręcznościowych oraz shootera a'la Quake.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.