Encyklopedia - Big Bug Bang
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Big Bug Bang
[Commander Blood 2]


Producent: Cryo Interactive
Wydawca: Microfolie's
Wydawca PL: brak
Premiera: 1996
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: PC 486, 8MB RAM

Gry powiązane: Captain Blood, Commander Blood

Big Bug Bang to kontynuacja gry Commander Blood i jednocześnie zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej przez kultową grę Captain Blood z czasów Atari ST.

Misja dowodzonego przez ciebie statku Arka zakończyła się sukcesem i osiągnąłeś punkt początkowy w nici czasu, nanosekundy po Wielkim Wybuchu. Bob Morlock zmarł zostawiając ci jednak swoje przesłanie. Czeka cię teraz zupełnie odmienne zadanie - będziesz musiał odtworzyć Wszechświat i samego Boba. Z kilku ameboidalnych istot osadzonych na sprzyjającej planecie będziesz siłami ewolucji, mutacji i migracji stymulował rozwój życia, by osiągnęło kształt w jakim je zapamiętałeś.

Oprawa ani interfejs gry nie zmieniły się zauważalnie się w stosunku do poprzedniej gry. Nadal jest to postrzegany z perspektywy pierwszej osoby mix trójwymiarowej, prerenderowanej grafiki i sekwencji filmowych nakręconych z użyciem kukiełek (w przeważającej większości jest to ten sam materiał co w Commanderze). Muzyka to także powtórka z poprzedniej gry. Fabuła jak zwykle jest mocno pokręcona i przepełniona osobliwym humorem. Pewną barierą dla graczy może jednak okazać się fakt, że gra doczekała się tylko francuskiej wersji językowej.

Aegnor
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.