Ciekawostki - Dracula Unleashed
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Aegnor

Utwór, który słyszymy na początku gry (pojawia się też w dalszych etapach rozgrywki) to "O Fortuna", pochodzący z kantaty "Carmina Burana" Carla Orffa.

Jeden z członków Klubu Hades, pan Stransokowski, zostaje nam przedstawiony jako Czechosłowak. To błąd scenarzysty, bo Czechosłowacja powstała jako państwo dopiero w 1918 roku i wtedy też ukuto na tę potrzebę fikcję jedności narodowej Czechów i Słowaków. Natomiast akcja gry ma miejsce w 1899 roku.


Podczas sprzeczki bohatera z Devlinem Goldacrem, ten drugi cytuje fragment "Boskiej komedii", który po polsku brzmi "Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie". To napis, który wedle Dantego widnieje nad bramą Piekła.

Twórcy gry zafundowali sobie reklamę we własnej grze. W jednej z prasowych informacji pojawia się "Sherlock Holmes, The Consulting Detective", co jest tytułem serii filmów interaktywnych wydanych przez ICOM. Wspomnianą w gazecie sprawę zamordowania Oswalda Masona mogliśmy rozwiązać w skórze najsłynniejszego detektywa w trzeciej odsłonie cyklu.


Nazwa baru "Saucy Jack" pochodzi od słynnego listu od Kuby Rozpruwacza z 1888 roku, który nazywano potocznie "Saucy Jack Postcard".


Większość istotnych dla fabuły postaci to bohaterowie znani z kart powieści Brama Stokera: Jonathan i Mina Harkerowie, Arthur Holmwood, dr Seward, prof. Van Helsing, a także nieżyjący brat głównego bohatera, Quincey Morris.

Współwłaściciel księgarni, niejaki Alfred Horner, jest przez niektórych znawców gatunku uważany, ża pierwszą homoseksualną postać z gry komputerowej, odgrywaną przez żywego aktora. Wprawdzie preferencje te nie są wypowiedziane wprost, ale jego zachowanie jest co najmniej osobliwe.


Uruchomienie gry z parametrem "-demo" sprawi, że będzie się przechodzić "sama". W każdej chwili można jednak wrócić do samodzielnego kierowania poczynaniami bohatera.

Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.