Encyklopedia - Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
Strona główna

Encyklopedia
Zapowiedzi
Recenzje
Solucje
Ciekawostki
Screeny
Grafiki
Zdjęcia
Filmy
Dema

FORUM

Kącik amatora
Kulisy produkcji
Plan wydawniczy
Rzut okiem
Czytelnia
Redakcja

Ścinki
The Inventory Polska
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude


Producent: High Voltage
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: październik 2004
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 4 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1GHz, 256MB RAM

Gry powiązane: Leisure Suit Larry, Leisure Suit Larry 2, Leisure Suit Larry 3, Leisure Suit Larry 4, Leisure Suit Larry 1, Leisure Suit Larry 5, Leisure Suit Larry 6, Larry 7, Leisure Suit Larry 8, Leisure Suit Larry: Reloaded

Przez wielu nie uznawana za część cyklu przygód łysiejącego podrywacza Larry'ego. Co najmniej z dwóch powodów - gry nie tworzył ani nawet nie dał swojego błogosławieństwa twórcom ojciec całej serii - Al Lowe. Drugim powodem jest postać samego bohatera - kierujemy co prawda Larrym, ale nie znanym nam wcześniej Lafferem, a jego siostrzeńcem - Loveagem. Młodzian ten, podobnie jak jego wuj, obdarzony przez naturę został niezbyt nachalnym typem urody, wyolbrzymionym męskim ego oraz kompletnym brakiem wyobraźni i chociaż odrobiny zdrowego rozsądku. Pod względem zapatrywań na kobiety młody Larry również pobierał chyba lekcje u swego wuja. Tak więc drogi graczu przyjdzie Ci wspomóc młodego podrywacza (w którego ciele hormony podtrzymują nieustanne tornado) zdobyć względy kilku mieszkanek campusu uniwersyteckiego.

Gra dość mocno odbiega od przyjętego kanonu gier przygodowych - zagadek w niej niewiele, za to sprawdzianów zręczności gracza - pełno. Aby któraś z młodych studentek spojrzała łaskawszym okiem na naszego bohatera przyjdzie nam wziąć udział w dwunastu mini-grach, które twórcy wtłoczyli w grę. Zmianie uległ także system prowadzenia dialogów - obecnie toczą się one w czasie rzeczywistym, co wymusza na nas błyskawiczne podjęcie decyzji co do wyboru kwestii dialogowej. Potężnej zmianie uległa grafika (pełne 3D) oraz humor, który obecnie oscyluje gdzieś w stanach bardzo dolnych reprezentowanych przez "American Pie" czy "Scary Movie".

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.