Encyklopedia - Space Quest 6: Roger Wilco in the Spinal Frontier
Space Quest 6: Roger Wilco in the Spinal Frontier


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: IPS Computer Group
Premiera: marzec 1995
Premiera PL: 1995
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 486, 4MB RAM

Zobacz też: demo z oryginalną zawartością, ścinki
Gry powiązane: Space Quest, Space Quest II, Space Quest III, Space Quest I, Space Quest IV, Space Quest V, Space Quest VII

Szósta i ostatnia oficjalna część jednego z najbardziej zasłużonych przygodowych cyklów w historii gier komputerowych. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, w skład zespołu pracującego nad Space Quest 6 wchodził już tylko jeden z Dwóch Facetów z Andromedy, tym razem jednak był to Scott Murphy.

Bohatera spotykamy niedługo po wydarzeniach kończących piątą część cyklu. Roger Wilco odniósł w niej druzgocące zwycięstwo: zażegnał niebezpieczeństwo inwazji Pukoidów, uratował załogę Goliatha, za pomocą autodestrukcyjnego mechanizmu swojego statku uśmiercił zmutowanego Quirka i zdobył wreszcie dziewczynę. Niestety, interpretacja komisji dyscyplinarnej StarConu okazała się znacząco odmienna i Wilco zostaje uznany winnym: niewykonania misji o charakterze sanitarnym, przekroczenia uprawnień, zniszczenia mienia Federacji, zamachu na oficera wyższego rangą oraz romansu z przełożoną. Jednak w uznaniu pewnych zasług dla bezpieczeństwa publicznego wyrok jest wyjątkowo łagodny - Roger zostaje "tylko" zdegradowany do stopnia sprzątacza drugiej kategorii i skierowany do służby na SCS DeepShip 86. Oczywiście nasz bohater nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie wpakował się w kosmiczną kabałę.

Spore zmiany zaszły w graficznej oprawie gry (oparta na SVGA), która bardziej teraz przypomina Woodruffa niż poprzednie części cyklu. Po nieobecności w poprzedniej odsłonie do gry wróciły "mówione dialogi", gruntownej modyfikacji uległ też interfejs. Nowa wersja silnika SCI zapewnia większą elastyczność programu i jest w pełni dostosowana do środowiska Windows. Space Quest 6 to pierwsza gra z cyklu, która nie ukazała się w wersji dyskietkowej.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.