Encyklopedia - Wersal II: Testament Króla
Wersal II: Testament Króla
[Versailles II]


Producent: Réunion des Musées Nationaux
Wydawca: Cryo Interactive
Wydawca PL: Cenega
Premiera: 2001
Premiera PL: 2002
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 350MHz, 32MB RAM

Gry powiązane: Wersal 1685: Intrygi na dworze Ludwika XIV

Druga część interaktywnego i sfabularyzowanego przewodnika po największym muzeum świata - Wersalu. Wcielamy się w niej w młodego szlachcica - Charlesa Louisa de Faverolle'a, który po trzyletnim pobycie na hiszpańskim dworze powraca do Wersalu. Jego pragnieniem jest zostać jednym z królewskich dyplomatów, jednak w ich szeregi byle kogo nie wpuszczają. W dodatku niemal zaraz po przybyciu zostaje on wplątany w sieć dworskich intryg (akcja toczy się w przededniu wojny o sukcesje hiszpańską). I nasza w tym głowa, aby młodzian swoją wyniósł z tej historii całą. A jest to o tyle trudniejsze, iż w grze bardzo łatwo można dostać od króla bilet na zwiedzanie Bastylii. Oczywiście tylko do czasu, aż się królowi nie przypomni, że nas tam wysłał (a pamięć to niestety Ludwik XIV miał do takich rzeczy słabą). Na szczęście możemy w każdej chwili dokonać zapisu stanu gry.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byśmy bez zobowiązań zwiedzili pałac czy zapoznali się z bogatą encyklopedią dołączoną do programu. W trybie fabularnym zaś czekają na nas starcia ze szpiegami innych krajów (rzecz jasna na przebiegłość), udział w grach hazardowych czy penetrowanie podziemi Wersalu.

Pod względem wykonania gra jest standardową produkcją Cryo - wydarzenia na ekranie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Świat w oczach naszego bohatera jest nieco rozmyty, a i inne postacie cechuje wyjątkowa mimika i zerowy stopień dopasowania ruchu ust w stosunku do wypowiadanych słów. Za to muzyka w wykonaniu Orkiestry Capriccio, pod batutą Skipa Sempe, potrafi powalić na kolana.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.