Encyklopedia - Timeline
Strona główna

Encyklopedia
Zapowiedzi
Recenzje
Solucje
Ciekawostki
Screeny
Grafiki
Zdjęcia
Filmy
Dema

FORUM

Kącik amatora
Kulisy produkcji
Plan wydawniczy
Rzut okiem
Czytelnia
Redakcja

Ścinki
The Inventory Polska
Timeline
[Michael Crichton's Timeline]


Producent: Timeline Computer Entertainment
Wydawca: Eidos
Wydawca PL: Cenega
Premiera: listopad 2000
Premiera PL: styczeń 2001
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 333MHz, 64MB RAM


Timeline to typowy przykład jak na jednym tytule można zarobić krocie. Oprócz książki niemal jednocześnie powstała gra oraz film o tym samym tytule i tej samej fabule. Gra teoretycznie jest przygodówką, w praktyce więcej w niej wyzwań dla zręcznych palców niż sprawnego umysłu. W czasie trwania przygody weźmiemy udział w turnieju rycerskim oraz łuczniczym, zjedziemy po stromym zboczu góry (czym - nie powiem :P) czy będziemy musieli się dostać cichaczem do pańskich pokojów w tawernie. Aby utrudnić nam pokonywanie stawianych przed nami wyzwań każde z nich charakteryzuje się limitem czasu na jego wykonanie.

Naszym alter ego jest młody absolwent uniwersytetu Yale, Chris Hughes. Był on członkiem wyprawy archeologicznej, gdy pewnego dnia dowiedział się, iż szef ekspedycji utknął w samym środku wojny stuletniej. Wyrusza więc wraz z dwójką asystentów profesora na ratunek. I ot, cała fabuła. Sporym utrudnieniem (nie licząc limitów czasowych) jest to, iż nie wolno nam nikogo zabić (paradoks dziadka działa), języka nie znamy, a potrzebnych w grze przedmiotów kupić nie możemy.

Świat gry (pełne 3D) obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy starali się z dbałością odtworzyć wnętrza średniowiecznych budynków, jak i stworzyć realistycznie wyglądające postacie, które napotkamy w trakcie przygody. Gra może się też poszczycić niezłą oprawą dźwiękową.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.