Encyklopedia - Lifestream
Lifestream


Producent: Unimatrix Productions
Wydawca: Unimatrix Productions
Wydawca PL: brak
Premiera: 2004
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 733MHz, 64MB RAM


Lifestream to pierwsza produkcja niezależnego, w gruncie rzeczy jednoosobowego, studia Unimatrix. I od razu podejmuje nietypową tematykę. Opowiadana historia skupia się na poszukiwaniach zaginionego księdza, którego zniknięcie wiąże się z wielce niepokojącą sprawą, na którą natrafił. A poszukuje go jego nieślubny syn. Podczas rozgrywki gracz wciela się naprzemiennie w obu, szukając ojca i dowiadując się jak doszło do tego, że zniknął.

Świat gry obserwujemy oczami prowadzonego bohatera, poruszając się od węzła do węzła. Pomiędzy owymi węzłami nie przeskakujemy jednak, ale obserwujemy filmik obrazujący drogę przebywaną przez bohatera. W miejscach docelowych nie ma możliwości swobodnego rozglądania się - można spojrzeć jedynie tam, gdzie przewidzieli to twórcy. Wszelkie działania w świecie gry podejmujemy za pomocą standardowego interfejsu typu point'n'click.

Lifestream jest ugłosowiona i to naprawdę nieźle, nieco gorzej wypada natomiast grafika, zwłaszcza filmikom mocno daje się we znaki kompresja. Zagadki występujące w grze w dużej mierze mają charakter zadań logicznych, zwłaszcza polegających na zmaganiu się z rozmaitymi układankami. Nie zabraknie jednak także paru przedmiotów do zgromadzenia i użycia, jak również paru rozmów do przeprowadzenia. Trzeba także uważać na niekiedy trudne do odnalezienia miejsca czy przedmioty.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.