Encyklopedia - Byzantine: The Betrayal
Byzantine: The Betrayal


Producent: Discovery Channel Multimedia, Stormfront Studios
Wydawca: Discovery Communications
Wydawca PL: brak
Premiera: 1997
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 6 CD
Wymagania: procesor 90MHz, 16MB RAM


Byzantine: The Betrayal to gra wyprodukowana (przy udziale Stormfront Studios) i wydana przez kanał Discovery. Umożliwia, zapewne zgodnie z zamysłem twórców, odbycie wycieczki po współczesnym Stambule, rzucenie okiem na jego najwspanialsze zabytki i liźnięcie bogatej historii tego miasta. Elementy edukacyjne z powodzeniem równoważy jednak całkiem ciekawa, w miarę realistyczna fabuła, w ramach której gracz jest dziennikarzem, którego kolega ze studiów - Emre Bahis - prosi o pomoc w ujawnieniu pewnej tajemniczej sprawy.

Gra została zrealizowana z użyciem techniki FMV - występujące w niej postacie to aktorzy nałożeni na tła będące zdjęciami Konstantynopola. Działania podczas rozgrywki wykonujemy za pomocą myszy, świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a poruszajamy się od węzła do węzła (z możliwością rozglądania się w poziomie i w pionie w miejscach docelowych).

Zagadki w Byzantine: The Betrayal mają zarówno charakter logiczny, jak i ekwipunkowy. Nie zabraknie też zadań, do sprostania którym potrzebna będzie zdolność kojarzenia faktów.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.