Encyklopedia - Anacapri: The Dream
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Anacapri: The Dream


Producent: S-G Software
Wydawca: Adventure's Planet
Wydawca PL: brak
Premiera: czerwiec 2007
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 DVD
Wymagania: procesor 400MHz, 256MB RAM

Gry powiązane: A Quiet Weekend in Capri, The Capri Connection

Kontynuacja A Quiet Weekend in Capri to bodaj największa przygodówka, która jednocześnie pełni rolę reklamy oraz interaktywnego przewodnika po drugim co do wielkości mieście wyspy Capri oraz jego okolicach. Jako Nico Fredi, naukowiec zajmujący się starożytnymi cywilizacjami, przybywamy na wyspę by odszukać tajemniczy, obsydianowy dysk. Nie jest nawet pewne czy artefakt ów naprawdę istnieje. Jednak wielu mieszkańców wyspy na wszelki wypadek porzuca cały swój dobytek oraz rodzinę i znajomych byle tylko znaleźć się jak najdalej od, w ich mniemaniu, przeklętej wyspy. W czasie poszukiwań wieloktornie, na skutek ingerencji nieznanych sił, zostaniemy przesieni w czasie do dni, gdy wyspą władali Anglicy.

Oczywiście jeśli gracz akurat nie będzie miał ochoty ratować wyspy, a jedynie ją pozwiedzać nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. Tym bardziej, że w części drugiej dodano mapę, a wiele lokacji umożliwia rozglądanie się na wszystkie możliwe strony. To zresztą nie jedyne zmiany. Do gry wprowadzono animacje stworzone techniką poklatkową przez studio Nucleosys (twórcy Scratches). To oraz fakt, iż za tła naszych działań służy ponad 8 tys. fotografii wyspy sprawiło, że gra rozrosła się i nadal co prawda zajmuje dwie płyty, teraz jednak są to płyty DVD. Muzyka, skomponowana przez głowę rodu Savarese nie zachwyca ale też nie nuży ani nie przeszkadza.

Sama gra pozostała klasycznym point and clickiem, gdzie świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a przemieszczamy się pomiędzy punktami węzłowymi. Także nacisk na eksploracje wyspy został zachowany - chociaż i zagadek nieco przybyło. Także na brak towarzystwa do rozmowy nie będziemy mogli narzekać - w czasie naszej przygody napotkamy w sumie ok. 50 postaci.

Virgo
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.