Encyklopedia - Blackwell Unbound
Blackwell Unbound
[Blackwell 2]


Producent: Wadjet Eye Games
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca PL: brak
Premiera: wrzesień 2007
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 800MHz, 256MB RAM

Gry powiązane: The Blackwell Legacy, The Blackwell Convergence, The Blackwell Deception, The Blackwell Epiphany

Unbound początkowo miało być częścią tworzonej równocześnie Blackwell Convergence. I zapewne miała to być swego rodzaju retrospekcja, historia opowiedziana przez Joey'ego w której moglibyśmy kierować krokami bohaterów. Jednak Dave Gilbert, założyciel Wadjet Eye Games zorientował się, że gra będzie zbyt duża i zdecydował się podzielić Convergence na dwie oddzielne produkcje.

Tym razem naszym alter ego w grze nie będzie Rosa ale jej ciotka - Lauren Blackwell. Jest rok 1971, a na jednym z nowojorskich placów budowy dochodzi do serii śmiertelnych wypadków. Coś niedobrego dzieje się na wyspie Roosevelta, jednak mieszkańcy nie dostrzegają (bądź nie chcą dostrzec) tego, iż wszystkie zdarzenia są ze sobą w pewien sposób połączone. Jedynie nasza bohaterka oraz Joey Mallone, związany w tajemniczy (także dla niego) sposób z rodziną Blackwell starają się dotrzeć do prawdy i powstrzymać tajemniczą siłę zanim znów uderzy.

Grafika w grze już na pierwszy rzut oka bardziej przypomina tą zastosowaną w The Shivah (pierwszej grze Wadjet Eye) niż tą z The Blackwell Legacy. Nie zmieniła się natomiast sama mechanika gry - nadal jest to klasyczny point and click stworzony za pomocą Adventure Game Studio. A ścieżka dźwiękowa z pewnością zadowoli wszystkich lubiących jazz, zresztą jej próbkę można pobrać ze strony twórców.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.