Encyklopedia - Kleopatra: Droga do Tronu
Kleopatra: Droga do Tronu
[Cleoparta: A Queen's Destiny]


Producent: Kheops Studio
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca PL: IQ Publishing
Premiera: czerwiec 2007
Premiera PL: wrzesień 2009
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 DVD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 800MHz, 128MB RAM


W swojej kolejnej grze Kheops przenosi nas w czasy nieco bliższe, bo do okresu wojny domowej pomiędzy królową Kleopatrą, a jej bratem Ptolemeuszem (który jest także jej mężem). W cieniu wielkiej historii toczy się ta, której częścią jest nasze alter ego - Thomas. Mistrz tego młodego adepta astronomii zostaje porwany, a wraz z nim jego córka. Zakochany w niej Thomas rozpoczyna poszukiwania szybko odkrywając, że za porwaniem stoją stronnicy Ptolemeusza, którzy w ten sposób chcą nie dopuścić do objęcia władzy przez Kleopatrę. Przyszła królowa obiecuje pomóc naszemu bohaterowi odzyskać ukochaną i jej ojca, w zamian jednak chce by dostarczył on jej gliniane tabliczki zawierające przepowiednię wystawioną przez jego mistrza.

W czasie swojej podróży odwiedzimy bibliotekę Aleksandryjską, latarnię morską na Faros, żeby wymienić te najbardziej znane. Także zagadki będą powiązane z kulturą egipską i dotyczyć będą hieroglifów, systemu irygacyjnego czy matematyki i astronomii. Ta ostatnia będzie miała także wpływ na to jak potoczy się nasza przygoda (w zależności od podjętych na początku decyzji później część zadań będzie dla nas niedostępna z powodu nieprzychylnego nam układu planet). I chociaż gra jest znacznie trudniejsza niż inne rozgrywające się w starożytnym Egipcie produkcje, to poprzez dodanie do gry systemu podpowiedzi będą mogli ją bez zgrzytania zębów ukończyć także początkujący.

Grafika uległa znacznej poprawie jednak nadal jest to produkcja ze starej szkoły Cryo czyli point and click w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a poruszać się możemy tylko po ścieżkach wyznaczonych przez twórców.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.