Encyklopedia - Dead Reefs
Dead Reefs


Producent: Streko-Graphics
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: lipiec 2007
Premiera PL: grudzień 2009
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD lub 1 DVD
Wymagania: procesor 1.8GHz, 512MB RAM

Zobacz też: demo

Trzecia już gra kanadyjskiego studia Streko-Graphics (autorów dwóch części Aury) tym razem przenosi nas w XVIII wiek na jedną z wysepek u wybrzeży Anglii. Przez wieki tereny te znajdowały się we władaniu piratów, którzy naprowadzali statki na okoliczne rafy, a następnie mordowali załogę i plądrowali ładownie okrętów. Proceder kwitł od stuleci. Do czasu gdy ofiarą piratów padł okręt przewożący prastarą relikwię, którą znajdujący się na pokładzie mnisi mieli dostarczyć na pobliską wyspę. Zostali oni jednak zgładzeni, a relikwia trafiła do gubernatora wyspeki, barona Kasbert Wyndham. Niedługo później w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć mieszkańcy wyspy, a pierwszą ofiarą jest żona barona - zabita przez swojego męża jej własnym mieczem.

Sto lat po tych wydarzeniach na wyspę przybywa detektyw z kontynentu - Amadey Finvinerro. Otrzymał on zadanie rozwiązania sprawy morderstwa potomka barona Wyndhama, która na nowo obudziła wśród mieszkańców grozę dawnych dni. Jednak naturalne zdolności każdego człowiek to zbyt mało, by rzucić chociaż odrobinę światła na tą sprawę. Ahh, i byłbym zapomniał. W tego detektywa wcielisz się graczu Ty.

W swojej najnowszej grze autorzy zrezygnowali ze znanego chociażby z Myst sposobu przedstawienia świata. Tym razem poczynania naszego alter ego będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, do poruszania się zaś w zupełności wystarczy nam klawiatura. Nie zmieniło się to, że gra jest klasyczną przygodówką nastawioną przede wszystkim na konwersacje z mieszkańcami wyspy. Utrudnioną o tyle, iż choć mieszkańcy boją się klątwy to jednak równie mocno obawiają się kary za zabójstwo i powiedzą wszystko, byle tylko znaleźć się poza kręgiem podejrzanych. Grę chakteryzuje także pewna losowość co ma spory wpływ na to jak gracz zakończy swoją przygodę.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.