Encyklopedia - Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist
Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: 1993
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 6 dyskietek lub 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo z oryginalną zawartością, demo #2, ścinki
Gry podobne: 3 Czaszki Tolteków

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist to jedna z niewielu przygodówek osadzonych na Dzikim Zachodzie i miła odmiana dla fanów Sierry zmęczonych nieustannymi kontynuacjami dobrze znanych "Questów".

Rok 1888, zapyziałe miasteczko Coarsegold na rubieżach Kalifornii. Gracz wciela się w tytułowego bohatera - rewolwerowca, który wskutek "kontuzji" zmuszony był porzucić awanturniczy styl życia i przekwalifikować się na farmaceutę. W toku swoich aptekarskich przygód Freddy będzie musiał nie tylko zadbać o zdrowie mieszkańców, ale i zdobyć serce pięknej nauczycielki, panny Penelope Prim. Przy okazji nie zabraknie oczywiście rewolwerowych wystrzałów, a na wierzch wypłynie kilka sekretów skrywanych dotąd skrzętnie w małomiasteczkowych murach Coarsegold.

Freddy Pharkas to typowa trzecioosobowa przygodówka point & click ze złotej ery gatunku. Oferuje piękne, ręcznie rysowane tła, galerię karykaturalnych postaci i ikonkowy system poleceń, tradycyjny dla produktów Sierry z tamtego okresu. Zagadki w niektórych wypadkach może i nie grzeszą logiką, ale nie o to przecież w tym tytule chodzi - ma być przede wszystkim zabawnie, więc na brak zabawnych gagów nie można narzekać. Gra jest przesiąknięta specyficznym humorem i nie powinno to nikogo dziwić, wszak pierwsze skrzypce przy jej tworzeniu grał sam Al Lowe, duchowy ojciec cyklu Leisure Suit Larry. Warto dodać, że Freddy w roku 1994 doczekał się wersji na płycie CD, która w stosunku do dyskietkowej bogatsza była o głosy postaci.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.