Encyklopedia - Spaceship Warlock
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Spaceship Warlock


Producent: Reactor
Wydawca: Reactor
Wydawca PL: brak
Premiera: 1990
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Gry podobne: Starship Titanic, Commander Blood

Spaceship Warlock to jeden fenomenów komputerowej rozrywki. W dniu premiery niezwykle popularny i wynoszony przez recenzentów na ołtarze, dziś niemal doszczętnie zapomniany. A to przecież jeden z pionierów nośnika CD, królujący na Macintoshach na długo przed Mystem i The Journeyman Project. Gdyby nie mocno spóźnione wydanie wersji na komputery PC (prawie cztery lata po premierze), gra mogła by się dużo wyraźniej zaznaczyć w annałach komputerowej rozrywki.

Futurystyczny świat przedstawiony w grze nie napawa optymizmem. Po wyniszczającej, tysiącletniej wojnie ludzkość została ostatecznie pobita. Zwycięskie Imperium Kroll zawładnęło kosmosem i nic nie jest w stanie powstrzymać go przed niszczeniem światów i gaszeniem słońc. By ukarać krnąbrnych Ziemian, mroczne Imperium wytrąciło naszą rodzimą planetę z orbity i ukryło w nieznanym zakątku wszechświata. W bohatera wcielamy niedługo przed tym jak okręt "Belshazzar", którym opuścił niegościnną planetę Stambuł, zostaje przejęty przez tytułowy piracki statek kosmiczny "Warlock". Szybko okazuje się, że tylko gwiezdni piraci pod wodzą charyzmatycznego Kapitana Hammera mogą odnaleźć skradzioną planetę, nasz protagonista nie waha się więc zbyt długo i przyłącza się do tego barwnego ruchu oporu. Pora stawić czoła Imperium!

Spaceship Warlock oferuje nam grafikę imitującą trójwymiar, okraszoną pre-renderowanymi wstawkami i uzupełnianą o rozbudowaną ścieżkę dźwiękową. Otoczenie postrzegamy z perspektywy pierwszej osoby, a poczynaniami bohatera kierujemy za pomocą myszki.

Aegnor
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.