Encyklopedia - Touché: The Adventures of the Fifth Musketeer
Touché: The Adventures of the Fifth Musketeer
[Touché: Przygody Piątego Muszkietera]


Producent: Clipper Software
Wydawca: US Gold
Wydawca PL: Mirage
Premiera: 1995
Premiera PL: 1996
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki

Touché to próba zdyskontowania sukcesu kultowej serii Monkey Island autorstwa LucasArts i przeniesienia jej ducha w realia XVI-wiecznej Francji, znane z kart powieści Alexandra Dumasa. Próba podjęta przez... ich konkurencję, w postaci mało znanej i (jak się okazało) sezonowej firmy Clipper Software. Wprawdzie bohater nazywa się Geoffroi Le Brun, a nie Guybrush i nie chce być potężnym piratem, ale sławnym muszkieterem, jednak graficzne podobieństwo do drugiej części cyklu o Małpiej Wyspie jest uderzające.

Wspomniany Geoffroi przybywa do Rouen w poszukiwaniu sławy i angażu do prestiżowej gwardii, ale zamiast tego staje się świadkiem zabójstwa Księcia Williama de Peuple. Nasz bohater poprzysięga odnaleźć morderców i wyjaśnić ich motywy, a nasza w tym głowa by z tej obietnicy się wywiązał. Pomoże mu w tym przenikliwy umysł, chłodne ostrze szpady i nieporadny służący imieniem Henri.

Touché jest przygodówką klasyczną pod każdym niemal względem - oferuje barwne, ręcznie rysowane postacie (z naszym bohaterem na czele) i lokacje, interfejs point & click, dużo humorystycznych gagów oraz zagadek, opartych głównie na wykorzystaniu ekwipunku.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.