Encyklopedia - Chronomaster
Chronomaster


Producent: DreamForge Intertainment
Wydawca: Capstone
Wydawca PL: Mirage
Premiera: 1995
Premiera PL: 1996
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 486, 8MB RAM

Zobacz też: demo, trailer, ścinki

Scenariusz Chronomastera napisał (w dużej części) Roger Zelazny, znany chyba kazdemu miłośnikowi s-f. I serwowana przez grę opowieść jak najbardziej utrzymuje się w klimatach charakterystycznych dla tego autora. Gracz wciela sie w postać Rene Kordy - specjalisty do spraw światów kieszonkowych (tak, w TEJ przyszłości stworzenie własnego wszechświata nie jest czymś nadzwyczajnym). Jego pomoc jest potrzebna, bo ktoś dokonał nieautoryzowanej ingerencji w tak istotny element konstrukcyjny niektórych z nich, jakim jest czas.

Zróżnicowane, oparte na różnych ideach, wszechświaty, zapewniają wielce zróżnicowane zagadki. O równie zróżnicowanym poziomie trudności; w tym i naprawdę wysokim. Logiczne, ekwipunkowe... Zdroworozsądkowe, czy charakterystyczne bardziej dla gatunku "wacky"... Nierzadko można zginąć, ale w tej grze ma to swój urok.

Poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, poruszając nim po prerenderowanych lokacjach z użyciem myszy. Interfejs ma zauważalne mankamenty, czyniące obsługę gry miejscami uciążliwą, niemniej jego idea sprowadza się do typowego "wskaż i kliknij".

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.