Encyklopedia - Nancy Drew 16: The White Wolf of Icicle Creek
Nancy Drew 16: The White Wolf of Icicle Creek
Przygodoskop, sierpień 2007


Producent: Her Interactive
Wydawca: Her Interactive
Wydawca PL: brak
Premiera: czerwiec 2007
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1GHz, 128MB RAM

Inne strony: strona w Wikipedii
Gry powiązane: Nancy Drew, Nancy Drew 2, Nancy Drew 3, Nancy Drew 4, Nancy Drew 5, Nancy Drew 6, Nancy Drew 7, Nancy Drew 8, Nancy Drew 9, Nancy Drew 10, Nancy Drew 11, Nancy Drew 12, Nancy Drew 13, Nancy Drew 14, Nancy Drew 15, Nancy Drew 17, Nancy Drew 18, Nancy Drew 19, Nancy Drew 20, Nancy Drew 21, Nancy Drew 22, Nancy Drew 23, Nancy Drew 24, Nancy Drew 25, Nancy Drew 26, Nancy Drew 27, Nancy Drew 28, Nancy Drew 29, Nancy Drew 30, Nancy Drew 31, Nancy Drew 32, Nancy Drew 33, Nancy Drew 34

W szesnastej już odsłonie serii Nancy Drew, amerykańskiej nastolatce - detektywie, autorzy zapraszają nas w kanadyjskie Góry Skaliste. W górskim schronisku Icicle Creek dochodzi do serii dziwnych wypadków, a właściciel prosi bohaterkę o przeprowadzenie śledztwa. Niestety niedługo po przybyciu Nancy na miejsce schronisko zostaje zniszczone przez lawinę. Czy była ona naturalna, a jeśli nie to kto za nią stoi? I jaki związek z tym wszystkim ma biały wilk, który pojawia się przed każdym z dziwnych wypadków, by zaraz po nim dosłownie rozpłynąć się w powietrzu. Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi w czasie naszego śledztwa.

Cykl o Nancy Drew to jeden z najdłuższych w historii gier, a w dodatku prawie wogóle nie podlegający zmianom. W tym przypadku największą zmianą jest to, że Nancy może umrzeć z powodu hipotermii. Tak więc jeśli gracz w pogoni za dowodami zapuści się bez ciepłego okrycia do przykrytego zimową kołderką lasu to szybko zakończy swoją przygodę z grą. Weźmiemy także udział w bitwie na śnieżki i w gotowaniu swoich ulubionych potraw (czy może raczej ulubionych potraw amerykańskich nastolatków). Co jakiś czas możemy także wykonać telefon do narzeczonego Nancy by się go poradzić.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.