Encyklopedia - Dracula: Ostatnie Sanktuarium
Dracula: Ostatnie Sanktuarium
[Dracula: The Last Sanctuary]


Producent: Canal+ Multimédia, France Télécom Multimédia, Index+
Wydawca: Wanadoo
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: 2002
Premiera PL: 2002
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 500MHz, 64MB RAM

Gry powiązane: Dracula: Zmartwychwstanie, Dracula 3: The Path of the Dragon, Dracula 4: The Shadow of the Dragon, Dracula 5: The Blood Legacy

Dalszy ciąg zmagań Jonathana Harkera z posępnym hrabią. Po wydostaniu się z zamku Draculi, czego mogliśmy być świadkiem w poprzedniej grze, Jonathan i Mina wiodą spokojne życie w Londynie. Jednak zew Księcia Wampirów okazuje się być zbyt silny i Mina wbrew sobie po raz kolejny rusza do Transylwanii. Oczywiście jej luby nie zamierza na to pozwolić i rusza w ślad za nią, by po raz kolejny rzucić wyzwanie swojemu zaprzysięgłemu wrogowi.

Oprawa gry nie zanotowała zauważalnych zmian w stosunku do Dracula: Zmartwychwstanie. Nadal jest to pierwszoosobowa przygodówka point & click utrzymana w stylistyce horroru. Poruszamy się skokowo pomiędzy "punktami węzłowymi", gdzie zyskujemy pełną swobodę rozglądania się. Wygenerowane komputerowo postacie są w pełni ugłosowione, a w sekwencjach przerywnikowych raczy nas nastrojowa muzyka. Kosmetyczne poprawki naniesiono w oknie inwentarza, które tym samym zyskało na funkcjonalności. Widoczne zmiany zaszły natomiast w samej rozgrywce, która jest teraz znacznie dłuższa od poprzedniczki, oferuje sporo logicznych zagadek o znacznie wyższym stopniu trudności, a w kilku momentach stawia przed graczem limity czasowe, w których musi się on zmieścić, by móc kontynuować przygodę.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.