Encyklopedia - Agent Gliniarz
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Agent Gliniarz
[Clay Agent]  [Операция Пластилин (tytuł oryginalny)]


Producent: 1C
Wydawca: 1C
Wydawca PL: Manta
Premiera: marzec 2001
Premiera PL: listopad 2001
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 166MHz, 32MB RAM


Gra z niewiadomych (a raczej wiadomych tylko zupełnie niezrozumiałych) mi powodów nazywana kontynuacją The Neverhood jest dziełem rosyjskiego studia 1C. I, warto dodać, przeznaczona raczej dla naszych pociech niż dla osób dorosłych.

W czasie gry nasz tytułowy agent trafi na równie glinianą jak on planetę, gdzie trafiła szczerozłota kula bilardowa jego szefa. Aby do niej dotrzeć nasze alter ego będzie musiało rozwiązać zagadki przygotowane przez twórców w każdej z 30 lokacji. Schemat jest prosty - mając do dyspozycji to co akurat znajduje się na planszy musimy dostać się do następnej i tak aż nie zdobędziemy bili.

Agent Gliniarz ma, dla kogoś kto 10 lat przynajmniej dwa razy skończył, nawet ładną grafikę oraz niezłą animację, które przywodzą na myśl niektóre klasyczne filmy animowane dla dzieci, które się kiedyś, dawno temu oglądało. Równie dobra jest oprawa muzyczna, a nawet lepsza pod tym względem, że nawet dzisiejszym dzieciom może przypaść do gustu. Niby nic wyszukanego, a w ucho wpada i miło je łechta.

Virgo
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.