Encyklopedia - Rent A Hero
Rent A Hero


Producent: neo Software
Wydawca: THQ
Wydawca PL: brak
Premiera: 1998
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 166MHz, 16MB RAM


Rodrigo jest prywatnym bohaterem do wynajęcia, którego specjalnością jest ratowanie księżniczek. Ma na tym polu spore osiągnięcia... i masę długów. Kiedy więc do jego biura trafia krasnolud Ramil proszący o uratowanie swojej porwanej przez piratów żony, a dodatkowo oferuje zaliczkę z góry, nasz bohater z miejsca przyjmuje zlecenie. Szybko jednak dopiero co zdobyte pieniądze przepadają w rozległych miejskich ściekach, a my przejmujemy kontrolę nad Rodrigiem.

Wspomnieć należy, iż Rodrigo żyje na wyspie otoczonej przez nieprzebyte, magiczne mgły, gdzie ilość księżniczek jest niewielka, a konkurencja w branży naszego bohatera - spora. Ponadto wyspę co jakiś czas nękają piraci (ostatnimi czasy coraz częściej), krasnoludy non stop pod kimś dołki kopią, a w okolicy żyje smok.

Twórcy przy tworzeniu gry pełnymi garściami czerpali z tradycji Discworld, Monkey Island i Simon the Sorcerer. Zasiadając więc do gry można spodziewać się sporej ilości zabawnych sytuacji, skrzących się od humoru dialogów oraz sporą ilość zakręconych zagadek. A że Rodrigo na swojej drodze napotka ponad 30 innych postaci oraz podobną ilość lokacji to solidna dawka śmiechu będzie każdemu dawkowana przez dłuższy czas.

Gra pod względem graficznym jest typowym przedstawicielem rodziny 2,5D. Innymi słowy trójwymiarowymi postaciami poruszamy się po dwuwymiarowych lokacjach. A te są bardzo barwne, dopracowane i niezwykle bajkowe. Dodatkowo za niemal za każdym razem gdy popchniemy akcję do przodu zostaniemy uraczeni cut-scenką. Natomiast wszystkich melomanów gra powinna z miejsca zachwycić - za jej ścieżkę dźwiękową jest odpowiedzialny nie kto inny jak zespół Filharmoników Wiedeńskich.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.