Encyklopedia - Case Closed: Sprawa zamknięta
Case Closed: Sprawa zamknięta


Producent: Spectrum Pacific Publishing
Wydawca: Spectrum Pacific Publishing
Wydawca PL: CODA, Lemon Interactive
Premiera: czerwiec 1999
Premiera PL: wrzesień 1999
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 166MHz, 16MB RAM


Próba przeniesienia na ekrany monitorów niezwykle popularnej za oceanem gry planszowej Clue. Od wielu innych produkcji "whodunit" odróżnia ją to, iż morderca nie czeka cierpliwie aż zbierzemy dowody przeciwko niemu. Ten, losowo wybrany spośród siedmiu osób (ósmą jest postać gracza), ma dowolną swobodę poruszania się i nie tylko podsuwa nam fałszywe tropy ale też stara się zacierać ślady w pomieszczeniu, w którym nas akurat nie ma. W grę grać można teoretycznie wielokrotnie, za każdym razem komputer losowo przydziela rolę zabójcy (chociaż w wersji komputerowej nie dochodzi nigdy do sytuacji, gdy to my jesteśmy mordercą i jednocześnie śledczym).

Rozgrywka przebiega niejako w trybie turowym. Wybieramy do którego z pokojów w domu chcemy wejść i zaczynamy jego eksploatację. Niestety wszystkie lokacje (a także to co się w nich znajduje) są statyczne, a my sami przemieszczamy się między punktami nawigacyjnymi oraz rozglądamy korzystając z róży wiatrów.

Fabuła jest standardowa dla tego typu produkcji. Osiem zupełnie niezwiązanych ze sobą osób zostaje zaproszonych na przyjęcie. Niedługo po rozpoczęciu zabawy gospodarz pada martwy, a my musimy ustalić kto miał sposobność i motyw, aby go zabić.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.