Encyklopedia - CSI: 3 Wymiary Zbrodni
CSI: 3 Wymiary Zbrodni
[CSI: 3 Dimensions of Murder]


Producent: Telltale Games
Wydawca: Ubisoft
Wydawca PL: Cenega
Premiera: marzec 2006
Premiera PL: sierpień 2007
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 DVD lub dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1.1GHz, 256MB RAM

Gry powiązane: CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas, CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy, CSI: Kryminalne Zagadki Miami, CSI: Niezbite Dowody, CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, CSI: Mordercze Zamiary, CSI: Fatal Conspiracy

Czwarta już część cyklu przedstawiająca pracę specjalistów z labolatorium kryminalistycznego w Las Vegas. I jednocześnie pierwsza stworzona przez TellTale, twórców m.in nowego Sama i Maxa oraz Bone. Zmiana zespołu odpowiedzialnego za grę poskutkowała przede wszystkim zmianą grafiki na o wiele bardziej szczegółowe 3D. Niestety jest to także pierwsza gra serii, w której głosy nie są podkładane przez aktorów z serialu. Udziału w projekcie odmówiły Marg Helgenberger (Catherine Willows) oraz Jorja Fox (Sara Sidle).

Zabawa z grą niewiele się zmieniła - znów jesteśmy żółtodziobem który dopiero opuścił mury Akademii Policyjnej i staramy się o przydział do serialowego zespołu. Aby udowodnić swoją przydatność musimy rozwiązać pięć spraw, a w każdej z nich towarzyszyć nam będzie inny członek grupy służąc radą i pomocą jeśli tylko o nią poprosimy. Nie zabraknie oczywiście zbierania poszlak, badania ich oraz przesłuchiwania podejrzanych.

Niewielkie zmiany dotknęły zestaw narzędzi jakim będziemy się w czasie gry posługiwać. Do znanych już z poprzednich części autorzy dodali mobilną jednostkę badawczą, która umożliwia badanie znalezionych poszlak bezpośrednio na miejscu przestępstwa.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.