Encyklopedia - Alida: Zagadkowy gigant
Alida: Zagadkowy gigant
[Alida: The Enigmatic Giant]


Producent: Dejavu Worlds
Wydawca: Dejavu Worlds, Got Game Entertainment
Wydawca PL: LK Avalon
Premiera: sierpień 2004
Premiera PL: marzec 2005
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 4 CD lub 1 DVD
Wymagania: procesor 700MHz, 128MB RAM


Jak na razie jedyna gra firmy Dejavu Worlds (za którą kryje się jedna osoba - Cos Russo), która po doskonałych wynikach sprzedaży na Macintoshe została przeniesiona także na komputery PC.

Sama Alida to nazwa zespołu, który dokładnie wpisywał się w definicję "zespołu jednej płyty". Po fenomenalnym debiucie oczekiwania wobec niego były nieco zbyt wysokie i zespół staczał się coraz bardziej. Jego członkowie, nie godząc się z losem postanowili pozostawić po sobie coś jeszcze - olbrzymi park rozrywki na samotnej wyspie. Jego główną atrakcją miała być olbrzymia gitara. Miała, gdyż fundusze się skończyły i park nigdy nie został otwarty. Po kilkunastu latach były menadżer zespołu chcąc reaktywować grupę ściągnął wszystkich jej dawnych członków do parku. Od tego momentu mineło 10 dni, a zaniepokojona żona jednego z muzyków prosi nas o udanie się na wyspę i sprowadzenie męża bezpiecznie do domu.

Gra pełnymi garściami czerpie z Mysta. Poruszając się po prerenderowanych lokacjach co i rusz natrafiamy na przyciski, wajchy i inne elementy zagadek, jaki twórca przed nami postawił (w ilościach sporych). Część z nich to element większego układu, część - samodzielne mechanizmy.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.