Encyklopedia - Beavis and Butt-head: Do U
Beavis and Butt-head: Do U


Producent: Illusions Gaming Company
Wydawca: GT Interactive
Wydawca PL: brak
Premiera: 1998
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 100MHz, 16MB RAM

Gry powiązane: Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity

Ostatnia przygodówka z parką nastoletnich debili rodem z MTV w roli głównej. Tym razem dwaj główni degeneraci pojechali ze swoją klasą na dni otwarte uniwersytetu w Highland. Tam, po uprzednim urwaniu się z powitalnej prelekcji chłopaki dowiadują się, iż brać studencka urządza wieczorem imprezkę. A to daje im szanse na pierwsze w życiu zaliczenie panienki jak i wypicia sporej ilości piwa. Niestety aby na się na zabawę dostać muszą najpierw udowodnić, iż są dorośli. Otrzymują więc "obiegówkę" i u ośmiu osób muszą otrzymać stosowny podpis. Ale tytułowy duet dla "nachos, beers and cool chicks" zrobi wszystko.

Gra pod względem fabuły przypomina nieco siódmą część przygód Larry'ego Laffera. Aby zdobyć każdy z podpisów nasi bohaterowie muszą wykonać jakieś zadanie. A że Beavis i Butt-head nieco inaczej pojmują słowa inteligentny oraz sprawny fizycznie, to trzeba im w zdobyciu owego podpisu sporo pomóc. Dodatkowym utrudnieniem jest to, iż czasami należy chłopaków do wykonania danej czynności zachęcić (czyt: uczynić z danej czynności głupawą zabawę). Pod względem wykonania gra to klasyczny point and click z animacją zbliżoną do tej z serialu. Z serialu zaczerpnięto też sporą ilość gagów jakie w zanadrzu mają obydwaj młodzieńcy.

Gra jest stosunkowo prosta, jednak sporym utrudnieniem dla graczy z Polski może być fakt, iż nie oferuje ona wyświetlania napisów. Dodając do tego, że bohaterowie bardziej harczą niż mówią oraz posługują się slangiem, może mocno utrudnić grę nawet osobom dobrze znającym język angielski, ale tylko ze słowników.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.