Encyklopedia - The Blobjob
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


The Blobjob


Producent: Hakalax Productions
Wydawca: Sampo
Wydawca PL: brak
Premiera: 1998
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 200MHz, 32MB RAM


Jedyna przygodówka fińskiego studia specjalizującego się w produkcji filmów dokumentalnych. Powstała przede wszystkim po to by zwrócić uwagę graczy na problemy społeczne takie jak narkotyki, przemoc czy sex. Sama gra to przygodówka FMV, w której postacie żywych aktorów poruszają się stworzonych za pomocą komputera lokacjach. Bohaterem poruszamy się od węzła do węzła, a świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie problem narkotyków nadal nie został rozwiązany. Jednak w porównaniu z tymi w grze współczesne nam używki to niewinne zabawki, prawie jak witaminy. Naszym alter ego jest niejaki Joe, jeden z ochroniarzy w olbrzymim koncernie farmaceutycznym. Do firmy miało dotrzeć pięć walizek z fragmentami formuły nowego leku. Jednak mający je dostarczyć sztuczni ludzie - tytułowe bloby - gdzieś się zawieruszyli. Joe otrzymuje więc od swojej szefowej (która na skutek używania w młodości narkotyków w niewielkim stopniu przypomina człowieka) prosty wybór - albo odszuka walizki albo może zacząć szukać innej pracy.

Ponieważ The Blobjob to gra, która miała dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, to i poziom jej skomplikowania nie jest zbyt wysoki. Brak w niej zarówno trudnych zagadek, wątków pobocznych jak i fałszywych tropów. Każda decyzja prowadzi nas w linii prostej do finału historii.

Virgo
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.