Encyklopedia - The Orion Conspiracy
The Orion Conspiracy


Producent: Divide By Zero
Wydawca: Domark
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: 1995
Premiera PL: 1996
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: PC 486, 8MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki

The Orion Conspiracy to trzecia przygodówka brytyjskiej firmy Divide By Zero. Inaczej niż we wcześniejszych Innocent Until Caught oraz Guilty, tym razem opowieść pozbawiona jest akcentów komediowych.

Jest rok 2160. Zmęczony życiem Devlin McCormack przybywa na stację kosmiczną Cerberus, na pogrzeb swego syna Danny'ego, który zginął tu w niejasnych okolicznościach. Początkowo planuje jedynie kilkudniowy pobyt. Gdy jednak okazuje się, że Danny został zamordowany, postanawia zostać na dłużej i na własną rękę przeprowadzić śledztwo, dowiedzieć się kto i dlaczego zabił jego syna. Z czasem na jaw wychodzą pewne fakty i głęboko skrywane tajemnice, na które Devlin nie był przygotowany.

The Orion Conspiracy pod względem mechaniki nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych gier przygodowych z połowy lat 90-tych. Zakamarki stacji kosmicznej Cerberus eksplorujemy wspomagając się kontekstowym interfejsem point & click. Co jakiś czas rozmawiamy z napotkanymi postaciami i rozwiązujemy oparte na ekwipunku zagadki. Cechy charakterystyczne wyróżniające grę to przede wszystkim brutalne sceny (jak na przygodówkę) oraz spora dawka wulgaryzmów (nie cenzurowanych) występujących w dialogach. The Orion Conspiracy to również jedna z pierwszych gier komputerowych, w której pojawiły się wątki/postacie homoseksualne.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.