Encyklopedia - Maniac Mansion
Maniac Mansion


Producent: LucasFilm Games
Wydawca: LucasFilm Games
Wydawca PL: brak
Premiera: 1987
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 dyskietka, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: minimalne

Zobacz też: demo C64, promo, wykład (2011)
Gry powiązane: Day of the Tentacle

Maniac Mansion to druga (wliczając Labyrinth) graficzna przygodówka LucasFilm Games (od 1990 roku LucasArts Entertainment Company) będąca zarazem pierwszą grą przygodową w historii, w której bohaterami sterujemy przy pomocy myszy. Wszystkie komendy, które wcześniej trzeba było wpisywać "ręcznie", zostały tutaj rozmieszczone w intuicyjnym menu, w dolnej części ekranu gry.

Głównym bohaterem Maniac Mansion jest Dave - młodzieniec pragnący uratować swoją dziewczynę Sandy, z bliżej nieznanych powodów porwaną przez szalonego doktora Freda Edisona, mieszkającego wraz z równie szaloną rodziną w mrocznej rezydencji za miastem. Ponieważ zadanie to dla jednego nastolatka mogłoby okazać się zbyt trudne, Dave'owi pomoże dwójka przyjaciół, których wybrać musimy spośród szóstki dostępnych postaci przed rozpoczęciem gry.

Maniac Mansion to udany pastisz horrorów klasy B i kina sci-fi lat osiemdziesiątych wykorzystujący mnóstwo znanych z tego typu filmów patentów, z obowiązkowym stadem przeciętnych nastolatków ratujących świat na czele. W 1989 roku gra doczekała się wersji z nieco poprawioną grafiką, a w 1993 roku sequela zatytułowanego Day of the Tentacle.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.