Encyklopedia - Agon: The Mysterious Codex
Agon: The Mysterious Codex


Producent: Private Moon Studios
Wydawca: Private Moon Studios
Wydawca PL: Play
Premiera: 2003 - 2004
Premiera PL: 2008
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD lub dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 800MHz, 128MB RAM

Zobacz też: demo #1, demo #2, demo #3, trailer, Pierrot - prawie ćwierć wieku w branży... muzycznej
Gry powiązane: Agon: The Lost Sword of Toledo, Agon: The Tale of the Four Dragons

Agon: The Mysterious Codex to zebrane w wydaniu pudełkowym trzy pierwsze epizody serii - London Scene, Adventures in Lapland, Pirates of Madagaskar - instalowane i grane jako jedna całość.

Seria opowiada o profesorze Samuelu Huncie z British Museum, który - na skutek podrzuconych mu anonimowo informacji o związanej z tym tajemnicy - rusza w świat na poszukiwanie mistrzów gier planszowych, charakterystycznych dla różnych regionów naszego globu. Uzasadnienie wyprawy nie jest jednak czysto ludyczne, bo rozwikłanie wspomnianej tajemnicy ma mieć istotny wpływ dla przyszłości ludzkości, możliwości jej rozwoju w pokoju. W tle pojawia się bowiem niejaki Czarny Książę i zło z nim związane...

Grając w Tajemniczy Kodeks patrzymy na świat przedstawiony z perspektywy oczu bohatera, poruszając się skokowo od jednego punktu zaplanowanego przez twórców na miejsce postoju do kolejnego. W każdym z nich można się przy tym rozglądać swobodnie w poziomie i w pionie. Przemieszczanie się oraz inne czynności wykonywane są za pomocą myszki w systemie "wskaż i kliknij". Cut-scenki pozwalają natomiast rzucić okiem na to, jak wygląda prowadzony bohater, obserwujemy je bowiem z perspektywy trzeciej osoby.

Zadania czekające na gracza podczas przygody z Agon: The Mysterious Codex są dość zróżnicowane. Trzeba będzie nieco poczytać i skojarzyć, jakie zastosowanie powinny mieć przeczytane informacje (zdarzają się też czyste zagadki słowne). Zresztą treść pism to nie jedyne elementy rzeczywistości, których odpowiednie kojarzenie będzie pomocne. Przydarzy się też trochę zagadek związanych z odpowiednim używaniem przedmiotów, rozkodowywaniem haseł, a także zadań logicznych. Trafia się też jedno wymagające nadstawienia ucha. A na deser każdego odcinka pozostaje egzotyczna gra planszowa.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.