Encyklopedia - Valhalla and the Lord of Infinity
Valhalla and the Lord of Infinity
[Valhalla 1]


Producent: Vulcan Software
Wydawca: Vulcan Software
Wydawca PL: Marksoft
Premiera: 1994 (Amiga), 2004 (PC)
Premiera PL: 1996
Wersja PL: brak
Nośnik: 6 dyskietek, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 200MHz, 8MB RAM

Gry powiązane: Valhalla 2, Valhalla 3

Pierwsza część entuzjastycznie przyjętej przygodówkowej trylogii ze studia Vulcan, przeznaczonej na komputery Amiga. Gracz wciela się w postać niewidocznego doradcy Księcia - prawowitego następcy tronu Valhalli, osieroconego i pozbawionego dziedzictwa na skutek knowań swego własnego stryja, Lorda Infinity. By odzyskać tytuł i włości przyjdzie wam stoczyć walkę, w której podstawowym orężem będzie siła intelektu. Na swojej drodze przez cztery rozbudowane, autonomiczne poziomy spotkacie przeszło 100 logicznych zagadek i ponad 50 postaci.

Rozgrywce towarzyszy charakterystyczna, oszczędna w kolorach oprawa graficzna, a postacie są w pełni ugłosowione (co było przedstawiane jako główny atut programu, reklamowanego jako "pierwsza amigowa gra z digitalizowaną mową"). Poczynania bohatera śledzimy, nietypowo jak na przygodówkę, z lotu ptaka. Gra obsługiwana jest za pomocą joysticka, którym inicjujemy ruch bohatera i wybieramy poszczególne akcje z obrazkowego menu dostępnych komend.

W 2004 roku udoskonalona wersja gry ukazała się na platformę PC jako cztery niezależne epizody, do nabycia przez internet.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.