Encyklopedia - Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder
Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder


Producent: Zoetrope Interactive
Wydawca: Lighthouse Interactive
Wydawca PL: Nicolas Games
Premiera: listopad 2007
Premiera PL: czerwiec 2008
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1.5GHz, 512MB RAM

Gry powiązane: Darkness Within 2: The Dark Lineage

Premierowe polskie wydanie zawiera krytyczny błąd uniemożliwiający ukończenie gry (nie można podkreślić symboli w notatce z biurka Noldera). W celu usunięcia problemu trzeba zainstalować odpowiednią łatkę - nie wymaga to rozpoczynania gry od nowa (LINK do pliku).

Howard E. Loreid, policyjny detektyw, otrzymuje nowe zadanie - odkryć okoliczności śmierci Clarka Fielda, jednego z wpływowych mieszkańców Hilltown. Głównym podejrzanym jest Loath Nolder, prywatny detektyw o tajemniczej przeszłości, który został wynajęty przez zamordowanego. Teraz zaś zniknął, a zadaniem detektywa Loreida (a tym samym - gracza) jest odszukanie podejrzanego i rozwiązanie sprawy morderstwa. Sprawy, która doprowadzi go na skraj obłędu i ciśnie w sam środek koszmarów rodem z historii H.P. Lovecrafta.

Pod względem wykonania Darkness Within to klasyczna przygodówka point&click, w której poruszamy się pomiędzy wyznaczonymi przez twórców punktami węzłowymi, a wszystkie akcje wykonujemy, posługując się myszką. W momencie silnego wzburzenia głównego bohatera gracz trafi częściowo nad nim kontrolę, co jest ciekawym urozmaiceniem gry. W Darkness Within znajduje się także, znana m.in. z serii Blackwell, możliwość łączenia ze sobą posiadanych informacji, które mogą stworzyć nową. Gra oferuje także możliwość wybrania jednego z poziomów trudności przygotowanych przez twórców lub stworzenia własnego poprzez zaznaczenie lub odznaczenie odpowiednich opcji.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.