Encyklopedia - ICO
Strona główna

Encyklopedia
Zapowiedzi
Recenzje
Solucje
Ciekawostki
Screeny
Grafiki
Zdjęcia
Filmy
Dema

FORUM

Kącik amatora
Kulisy produkcji
Plan wydawniczy
Rzut okiem
Czytelnia
Redakcja

Ścinki
The Inventory Polska
ICO


Producent: Team ICO, Sony Computer Entertainment
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wydawca PL: Sony Computer Entertainment Polska
Premiera: wrzesień 2001 (PlayStation 2), wrzesień 2011 (PlayStation 3)
Premiera PL: marzec 2002
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 DVD
Wymagania: PlayStation 2, później również PlayStation 3

Zobacz też: teaser, promo #1, promo #2, trailer #1, trailer #2, trailer #3, trailer #4, reklama #1, reklama #2, ścinki
Gry podobne: The Last Guardian, Heart of Darkness

ICO to unikalna hybryda action-adventure, w której gracz wciela się w rolę małego chłopca wygnanego z rodzinnej wioski za... posiadanie rogów. Mieszkańcy wioski uważają, że narodziny takiego dziecka to zły omen, dlatego postanawiają uwięzić go na wieczność w odległej, opuszczonej fortecy. On sam nie rozumie sytuacji, w jakiej się znalazł. Nie ma jednak zbyt wiele czasu na rozmyślanie, ponieważ wkrótce po wyswobodzeniu się z sarkofagu, w którym został zamknięty, spotyka Yordę - dziewczynkę, która również została kiedyś uwięziona w zagadkowym zamku.

Od tej pory do akcji wkracza gracz. Celem gry jest znalezienie sposobu na wydostanie się z zamku. Naturalnie trzeba w tym pomóc również Yordzie, która jest postacią słabszą fizycznie, niemal całkowicie bezbronną. Główny bohater musi więc pomagać jej we wspinaczce, skokach nad rozpadlinami, a nade wszystko bronić przed tajemniczymi cieniami, którym z niejasnych powodów bardzo zależy na tym, aby Yordzie nie udało się wydostać z zamku.

ICO to gra, którą cechuje swoisty minimalizm. Para bohaterów porozumiewa się między sobą głównie przy pomocy prostych gestów (język, którym posługuje się Yorda, jest dla bohatera niezrozumiały). Na terenie zamku nie znajdziemy wymyślnych gadżetów typowych dla klasycznych gier akcji. Muzyka pojawia się tylko w kluczowych momentach, przez większość czasu zmaganiom bohaterów towarzyszą efekty dźwiękowe - szum morza, wiatru itp.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.