Encyklopedia - The Tales of Bingwood
The Tales of Bingwood


Producent: BugFactory
Wydawca: BugFactory
Wydawca PL: brak
Premiera: listopad 2008
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 300MHz, 64MB RAM

Zobacz też: demo, trailer
Gry podobne: Gilbert Goodmate, The Journey of Iesir

Malownicza wioska położona w urokliwym królestwie Bingwood to miejsce, w którym żyje się lekko i bezpiecznie. Jej mieszkańcy na co dzień nie muszą zmagać się z poważnymi problemami w rodzaju ratowania świata lub chociaż wojny z sąsiednią krainą. Do czasu. Gdy zły czarodziej porywa piękną księżniczkę Lilianę, córkę miłościwie panującego króla Bingwood, mieszkańcy decydują się wybrać między sobą "ochotnika", który czym prędzej wyruszy z misją ratunkową. Pada na Tombrandta Driftwooda, młodego rybaka niezbyt zadowolonego z powierzonego mu zadania. Gdyby nie fakt, że od dawna podkochuje się on w księżniczce, pewnie nawet przez chwilę nie potraktowałby sprawy poważnie.

Głównym bohaterem sterujemy korzystając z mutacji popularnego interfejsu SCUMM. Podczas gry przemierzymy około 30 ręcznie rysowanych lokacji i napotkamy tyle samo postaci. Warto wspomnieć, że mimo swojej retro-oprawy wzorowanej na pierwszych grach z serii Monkey Island, The Tales of Bingwood jest przygodówką w pełni ugłosowioną.

Podtytuł gry - Chapter I: To Save a Princess - sugeruje, że miała być ona zaledwie wtępem do dłuższej przygody umiejscowionej w okolicach Bingwood. Dalszy ciąg wyprawy dzielnego Tombrandta w świat (a konkretnie - w kierunku Cienistego Lasu) tropem porywacza księżniczki Liliany miał ukazać się około 2010 roku. Do premiery jednak nigdy nie doszło.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.