Encyklopedia - Sam & Max: Sezon 1
Sam & Max: Sezon 1
[Sam & Max: Save the World]


Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games, GameTap
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: październik 2006 - kwiecień 2007
Premiera PL: marzec 2008
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 1 DVD lub dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1.5GHz, 512MB RAM

Gry powiązane: Sam & Max: Hit the Road, Sam & Max: Plunge Through Space, Sam & Max: Freelance Police, Sam & Max: Sezon 2, Sam & Max: Sezon 3, Sam & Max: This Time It's Virtual

Sam i Max nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Para nie do końca normalnych policjantów, po raz kolejny wezwana przez tajemniczego komendanta, tym razem zbadać musi serię przypadków, których wspólnym mianownikiem zdaje się być hipnoza. Pod jej wpływem znajdują się już nie tylko obecne (i byłe) gwiazdy show-biznessu, ale nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych! To oznacza, że świat stoi na skraju zagłady. Prezydent, w szale wymyślania kolejnych absurdalnych przepisów, może przecież wprowadzić obowiązkową rejestrację broni!

Sam & Max: Sezon 1 składa się w sumie z sześciu samodzielnych epizodów/odcinków, których internetowe premiery miały miejsce w odstępach mniej więcej jednego miesiąca. Każdy epizod to oddzielna, nie związana z pozostałymi (jak się początkowo może wydawać) sprawa. Od strony technicznej Sezon 1 bardzo przypomina Bone - serię rozpoczętą przez Telltale Games rok wcześniej. Również jest całkowicie trójwymiarowy, a przy tym dość "lekki" objętościowo. Sama rozgrywka natomiast jest wzorowana na Hit the Road - wydanej w 1993 roku pierwszej komputerowej adaptacji przygód niecodziennego duetu.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.