Encyklopedia - King's Quest VII: The Princeless Bride
King's Quest VII: The Princeless Bride


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: IPS Computer Group
Premiera: 1994
Premiera PL: 1995
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 486, 4MB RAM

Zobacz też: demo, film promocyjny, ścinki
Gry powiązane: King's Quest, King's Quest II, King's Quest III, King's Quest IV, King's Quest I, King's Quest V, King's Quest VI, King's Quest: Mask of Eternity

Pierwsza część cyklu wydana wyłącznie na płycie CD, a także jedyna gra z serii, w której sterujemy dwójką bohaterów, członków rodziny królewskiej Daventry. Przygoda rozpoczyna się w dramatycznym momencie - znana z czwartej części King's Quest księżniczka Rosella znika wewnątrz magicznego wiru. Będąca świadkiem porwania królowa Valanice rzuca się córce na pomoc i tym samym trafia do pustynnej krainy, daleko od rodzinnych stron. W pierwszych trzech (z siedmiu) rozdziałów sterujemy królową matką, staramy się odszukać porwaną księżniczkę i uratować ją przed zakusami sił ciemności. W pozostałych epizodach, jako Rosella poszukujemy miłości jej życia.

Największą widoczną zmianą jest nowy silnik graficzny (wykorzystany później w Torin's Passage) - pozwalający na szczegółowe, Disney'owe animacje w wysokiej rozdzielczości. Nadal przy tym sterujemy dwuwymiarowymi postaciami przy pomocy myszki i zestawu ikon symbolizujących możliwe do wyboru komendy. Tak jak poprzednie części cyklu gra jest trudna i wymagająca sporego doświadczenia. Dodatkowo w grze znajduje się sporo nawiązań do poprzednich części cyklu, wskazana jest więc chociaż pobieżna znajomość fabuły innych King's Questów.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.