Encyklopedia - King's Quest: Mask of Eternity
King's Quest: Mask of Eternity
[King's Quest VIII]


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: Optimus
Premiera: 1998
Premiera PL: 1999
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 233MHz, 64MB RAM

Zobacz też: demo, kulisy produkcji, ścinki
Gry powiązane: King's Quest, King's Quest II, King's Quest III, King's Quest IV, King's Quest I, King's Quest V, King's Quest VI, King's Quest VII

Doskonały przykład (obok serii o Larrym) jak można łatwo i szybko zarżnąć doskonały cykl wprowadzając nieprzemyślane zmiany w rozgrywce. Chcąc uatrakcyjnić zabawę, zepchnięto na margines elementy przygodówkowe (nadal jest sporo zagadek, jednak są one stosunkowo proste jak na ten cykl), a główny nacisk położono na walkę z licznymi potworami zamieszkującymi Daventry oraz inne, okoliczne królestwa. Dodatkowo gra została przeniesiona w trójwymiar, przy czym zastosowany silnik graficzny był przestarzały już w momencie rozpoczęcia produkcji gry.

Głównym bohaterem Mask of Eternity jest Connor Ly Mann - jedyny mieszkaniec królestwa nie zmieniony w kamień po rzuceniu na tytułowy artefakt złego czaru (a następnie jego rozbicie). Maska, zapewniająca przez lata spokój i dostatek krainy teraz stała się przyczyną jej zguby. Jako Connor wyruszamy w podróż mającą na celu odzyskanie fragmentów rozbitego artefaktu, a po jego złożeniu - zdjęciu rzuconego czaru i tym samym przywróceniu życia i spokoju w magicznym królestwie.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.