Encyklopedia - Thayer's Quest
Thayer's Quest
[Kingdom: The Far Reaches]


Producent: RDI Video Systems, Virtual Image Productions
Wydawca: RDI Video Systems, Interplay
Wydawca PL: brak
Premiera: 1984 (Halcyon), 1995 (PC)
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 LD, 1 CD lub 1 DVD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo, trailer
Gry powiązane: Shadoan
Gry podobne: The Act, Dragon's Lair

Thayer's Quest pozwala nam wcielić się w rolę Thayera - ostatniego potomka pewnego królewskiego rodu, niegdyś władającego pięcioma królestwami. Główny bohater musi odzyskać relikwie umożliwiające kontrolę nad każdym z królestw, zanim uda się to złemu czarownikowi Sorsabalowi.

Thayer's Quest to wyjątkowa produkcja z pogranicza filmu animowanego i wczesnych przygodówek, stworzona przez Ricka Dyera - autora m.in. serii Dragon's Lair. Co ważne, rozrywka w Thayer's Quest, inaczej niż w Dragon's Lair, nie testuje refleksu gracza, ma mniej zręcznościowy charakter. Zamiast zmuszać do podejmowania decyzji w ułamkach sekund, akcja w kluczowych momentach po prostu pauzuje, dając w ten sposób czas na wybranie jednej z możliwych do wykonania czynności. Gra pozwala także na w miarę swobodną eksplorację dostępnych lokacji. Od czasu do czasu pojawiają się również śladowe zagadki ekwipunkowe.

Wydana oryginalnie jako tytuł startowy dla egzotycznej konsoli Halcyon (która doprowadziła do bankructwa firmę RDI Video Systems), Thayer's Quest trafiła na komputery PC dopiero w 1995 roku (za sprawą założonej przez Ricka Dyera, kilka lat po bakructwie RDI, firmy Virtual Image Productions). Warto podkreślić, że PeCetowa wersja gry doczekała się kilku poważnych poprawek. Przede wszystkim zmieniono tytuł, imiona bohaterów i niektóre dialogi (Thayera przechrzczono na Lathana, Sorsabala na Torlocka itd.), co zmusiło twórców do nagrania od nowa głosów postaci. Przy okazji nagrano też nową muzykę i przebudowano interfejs (w wersji z 1995 roku filmy wyświetlane były w oknie, a nie na pełnym ekranie).

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.