Encyklopedia - Balko: Ryzykowne Śledztwo
Balko: Ryzykowne Śledztwo


Producent: Silver Style Entertainment
Wydawca: RTL
Wydawca PL: IQ Publishing
Premiera: październik 2005
Premiera PL: lipiec 2009
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 DVD
Wymagania: procesor 1GHz, 256MB RAM


Balko: Ryzykowne Śledztwo to gra przygodowa wzorowana na popularnym w Niemczech (podobno) serialu kryminalnym. W obu tych produkcjach głównym bohaterem jest komisarz Balkowski vel. Balko, któremu przy rozwiązywaniu różnych zagadek pomaga komisarz Krapp. Ta dwójka próbuje współpracować ze swoim szefem - dziwakiem - o nazwisku Wittek. Z założenia współpraca ta ma generować różne śmieszne sytuacje, ale - w przypadku gry - nie za bardzo to autorom wychodzi.

Zadaniem gracza jest pomoc Balko w znalezieniu mordercy pewnego studenta, który zmarł w trakcie bójki i to wcale nie w wyniku pobicia. Fabuła obraca się jedynie wokół tej właśnie sprawy. Twórcy nie mieszają w nią - na szczęście - żadnych nadprzyrodzonych sił, kosmitów czy innych templariuszy. Nie ma ani odrobiny ratowania świata. Nie ma też elementów zręcznościowych, więc bohaterem sterujemy nieśpiesznie przy pomocy prostego systemu point&click. Patrząc na akcję z perspektywy trzeciej osoby poruszamy się w niewielkim świecie gry tworzonym przez, raptem, kilkanaście lokacji umiejscowionych w Dortmundzie. Szybko też znajdujemy mordercę, gra jest bowiem niezwykle krótka.

W Balko: Ryzykowne Śledztwo napotkamy proste (wręcz banalne) zagadki polegające wyłącznie na tym z kim aktualnie porozmawiać oraz co, z czym i gdzie użyć.

Jackowsky
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.