Encyklopedia - A New Beginning
A New Beginning
[A New Beginning: Odrodzenie]


Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca PL: IQ Publishing
Premiera: październik 2010
Premiera PL: listopad 2011
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 DVD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 2GHz, 1GB RAM


A New Beginning zwraca uwagę na problem stopniowej, nieodwracalnej degradacji środowiska naturalnego. Bohaterami gry są naukowcy - Bent i Fay - którzy choć pochodzą z różnych światów, mają takie same marzenia i wspólne cele.

Bent wierzył kiedyś, że jego wynalazki pomogą rozwiązać kryzys energetyczny na świecie. Niestety pomysły Benta nie spotkały się z akceptacją otoczenia, a on sam starzeje się z poczuciem zmarnowanego życia. Fay to podróżniczka... w czasie. Wysłana z odległej przyszłości, w której gatunkowi ludzkiemu grozi wymarcie, do czasów współczesnych, ma za zadanie zmienić bieg historii, zapobiec katastrofalnym w skutkach zmianom klimatycznym i tym samym ocalić ludzkość od zagłady.

A New Beginning to poważny eko-thriller z elementami sci-fi. W grze próżno szukać slapstickowych skeczy i zwariowanych, abstrakcyjnych zagadek. Z ekologiczną tematyką trochę kontrastuje kolorowa, ręcznie rysowana oprawa graficzna. Bohaterami kierujemy przy pomocy myszy oraz popularnego "krążkowego" interfejsu, który studio Daedalic wykorzystało również w The Whispered World.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.