Encyklopedia - Nawamba Contact
Nawamba Contact
[Conacto Nawamba (tytuł oryginalny)]


Producent: Big Bang Studios
Wydawca:
Wydawca PL:
Premiera: anulowana (2001)
Premiera PL:
Wersja PL:
Nośnik:
Wymagania:


Jak głosi stara afrykańska legenda, gdzieś pośrodku kontynentu, setki lat temu, rozbiło się UFO. Jedynymi świadkami tego zdarzenia mieli być członkowie niewielkiego plemienia Wataba. Jak było naprawdę? W 1954 roku tajemnicę afrykańskiego Roswell postanowił zbadać dogłębnie archeolog Karl Newman, który wraz z przyjacielem Von Wernerem wyruszył na miejsce legendarnej katastrofy. Gdy jednak w niedługim czasie po przybyciu na miejsce Von Werner przepadł bez śladu, zdezorientowany Newman, mimo postępów w badaniach, wrócił do domu.

Mijają lata. W wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych Newman ujawnia szczegóły rozpoczętych badań sprzed lat. Jakiś czas później ginie w tajemniczym wypadku. Zbieg okoliczności? Syn Karla Newmana jest pewien, że nie. Tym razem więc to on decyduje się przeprowadzić śledztwo, aby ostatecznie poznać prawdę o kosmitach i śmierci swojego ojca.

Tak w skrócie wygląda wprowadzenie Nawamba Contact - inspirowanej klasycznymi przygodówkami LucasArts produkcji niewielkiego argentyńskiego studia, która niestety nie miała wystarczającej siły przebicia. Problemy ze znalezieniem wydawcy zmusiły twórców do zawieszenia projektu w okolicach 2001 roku.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.