Zapowiedź - The Journey of Iesir
The Journey of Iesir - zapowiedź
Elum, 13 stycznia 2014

Adventure Game Studio to bez wątpienia jedno z najpotężniejszych narzędzi służących do tworzenia tradycyjnych gier przygodowych. Problem w tym, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych Visionaire Studio (które upodobała sobie m.in. firma Daedalic Entertainment) oraz Wintermute Engine (mnóstwo drobniejszych tytułów) do Adventure Game Studio przez lata przylgnęła łatka narzędzia/silnika zarezerwowanego przede wszystkim dla przygodówek w stylu "retro" (czyli z oprawą graficzną w "dyskietkowej" rozdzielczości 320x200, w porywach 320x240). Jednym z projektów, który próbuje zmienić ten być może nieco krzywdzący stereotyp jest klasyczna, trzecioosobowa "wacky adventure" pt. The Journey of Iesir.

The Journey of Iesir powstaje pod szyldem Dream Cauldron (wcześniej była po prostu The Journey of Iesir Development Team), przy czym nazwa studia/firmy nie ma tu w gruncie rzeczy na razie większego znaczenia. Najważniejsze, że The Journey of Iesir to projekt Daniela Thomasa (czasem posługującego się też pseudonimem Zyndikate), który wraz z niewielkim, choć systematycznie powiększającym się zespołem pracuje nad grą już od 2010 roku (sam pomysł narodził się podobno około roku 2007). Na zaprezentowanych do tej pory screenach ta pół-amatorska gra wygląda nie gorzej niż wysokobudżetowa The Curse of Monkey Island. Naturalnie The Journey of Iesir funkcjonować ma w wyższej, bardziej współczesnej rozdzielczości (co najmniej 1024x768 pikseli). Z elementów, których na statycznych screenach nie widać twórcy obiecują m.in. szczegółowe animacje postaci i nie mniej obficie animowane środowisko.

Pod względem fabularnym wydaje się, że grze najbliżej będzie do europejskich "klonów" Monkey Island takich jak Gilbert Goodmate czy The Tales of Bingwood. Na miejsce akcji wybrano w miarę swojski, przypominający średniowieczną Europę świat, zamieszkały przez uśmiechających się dobrodusznie wikingów. Główny bohater - Mikael - zapewne łączyć będzie cechy bohaterów wyżej wymienionych gier.

Kiedy można spodziewać się premiery The Journey of Iesir? Najwcześniej... kiedy będzie gotowa. Jak w przypadku większości gier niezależnych data premiery z roku na rok mocno "ewoluuje". Na chwilę obecną twórcy nie wykluczyli jeszcze roku 2014. Ale choć mamy dopiero styczeń wydaje się mało prawdopodobne, aby gra trafiła do sprzedaży przed rokiem 2015.

Na razie nie pozostaje więc nic innego jak przypomnieć sobie parę... lub nawet dwie pary wczesnych screenów (pierwszy i trzeci pochodzą z bardzo wczesnej wersji gry, pokazanej w 2010 roku). Do ewentualnej premiery może się jeszcze sporo zmienić:

Znajdź ileśtamnaście szczegółów różniących niniejsze obrazki...

Trzy, dwa, jeden... Start!

Najszybsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody...

Nagrody prześlemy rzecz jasna pocztą (pantoflową).
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.