Encyklopedia - Delaware St. John. Volume 3: The Seacliff Tragedy
Delaware St. John. Volume 3: The Seacliff Tragedy


Producent: Big Time Games
Wydawca: Big Time Games
Wydawca PL: brak
Premiera: czerwiec 2007
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 600MHz, 256MB RAM

Gry powiązane: Delaware St. John. Volume 1: The Curse of Midnight Manor, Delaware St. John. Volume 2: The Town With No Name

Trzecia część przygód prywatnego detektywa obdarzonego zdolnościami paranormalnymi ponownie przynosi nową sprawę, podzieloną na dwie części. Delaware ma wizję. Widzi wypadek w wesołymi miasteczku, w którym giną setki ludzi. Okazuje się, że taki lunapark faktycznie istnieje i od czasu wypadku jest zamknięty. Młody detektyw wraz ze swoją partnerką Kelly (która w końcu staje się grywalną postacią) wyruszają, by zbadać przyczyny tragedii. Na miejscu odnajdują osoby (zarówno żywe, jak i umarłe) potrzebujące ich pomocy, a także nowe fakty o przeszłości (i przyszłości) Delaware'a.

W The Seacliff Tragedy autorzy postanowili zrezygnować z klasycznego dla przygodówek pierwszoosobowych poruszania się pomiędzy punktami węzłowymi i dali graczom pełną swobodę w poruszaniu się po terenie wesołego miasteczka. Nadal jednak gra pozostaje przygodówką point&click, w której głównie zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki ekwipunkowe (plus kilka klasycznych łamigłówek). Nadal też w grze znajdują się sekwencje, których niewykonanie powoduje śmierć bohatera (tym razem jednak gra automatycznie wraca do początku sekwencji, a dodatkowo umożliwia wyłączenie ich w opcjach). Zmianie nie uległo także wysyłanie nagrań i zdjęć do analizy. Teraz jednak zajmuje się tym Simon - nowy członek grupy, który dołączył do niej w drugiej części gry.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.