Encyklopedia - The Spirit of the Whittier Mansion
The Spirit of the Whittier Mansion


Producent: RDI Video Systems
Wydawca:
Wydawca PL:
Premiera: anulowana (1985)
Premiera PL:
Wersja PL:
Nośnik:
Wymagania:

Zobacz też: trailer
Gry podobne: Thayer's Quest, Phantasmagoria

Para nowożeńców pragnie spędzić swój miesiąc miodowy w eleganckiej rezydencji. Oboje szybko żałują jednak swojej decyzji. Okazuje się bowiem, że dom... jest nawiedzony. Co więcej, jego "mieszkańcy" nie są nastawieni przyjaźnie do nowych (współ)lokatorów.

The Spirit of the Whittier Mansion to jeden z czterech nieukończonych filmów interaktywnych Ricka Dyera (pozostałe trzy to - Orpheus, Shadow of the Stars i Voyage to the New World), które w połowie lat osiemdziesiątych miały wzmocnić rynkową pozycję konsoli Halcyon, również stworzonej przez firmę Dyera. Niestety klapa komercyjna Halcyona i związane z tym bankructwo RDI Video Systems, doprowadziły do anulowania wszystkich czterech produkcji. Zachowały się po nich jedynie zwiastuny, które można było znaleźć na płycie LD (Laser Disc) dołączonej do konsoli.

Na uwagę zasługuje fakt, że The Spirit of the Whittier Mansion to jedyny film interaktywny Ricka Dyera z udziałem aktorów (jeśli nie liczyć eksperymentalnego Hologram Time Traveler). Wszystkie pozostałe były animowane.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.