Encyklopedia - King's Quest III: To Heir is Human
King's Quest III: To Heir is Human


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: 1986
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: minimalne

Gry powiązane: King's Quest, King's Quest II, King's Quest IV, King's Quest I, King's Quest V, King's Quest VI, King's Quest VII, King's Quest: Mask of Eternity

W trzeciej części serii sterowanym przez gracza bohaterem nie jest sir Graham, a jego syn Gwydion (Aleksander) - prawowity dziedzic tronu Daventry. Porwany jeszcze jako dziecko, przez wszystkie lata był służącym złego czarnoksiężnika Mannana. Zbliżają się osiemnaste urodziny królewicza. Moment, w którym mogą się w nim przebudzić zdolności magiczne. Mannan planuje w tym dniu zamordować swego sługę, jednak już nasza w tym głowa, by uratować bohatera, jego siostrę oraz bezpiecznie powrócić do krainy rządzonej przez ich rodziców. A wszystko to z niewielką pomocą czarów, które niejednokrotnie pomogą poradzić sobie z przeciwnościami, jakie staną na drodze Gwydiona.

Ponownie gra została wydana rok po premierze poprzedniej części, nie należy się wobec tego spodziewać rewolucyjnych zmian. Grafika uległa niewielkiej poprawie, jest bardziej szczegółowa, ale jednocześnie nadal obraz wyświetlany jest w bardzo niskiej rozdzielczości i za pomocą 16 kolorów. Muzyki w formie innej niż popiskiwanie PC Speakera nie ma, a komendy wpisujemy z klawiatury.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.