Encyklopedia - King's Quest IV: The Perils of Rosella
King's Quest IV: The Perils of Rosella


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: 1988
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 4 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: minimalne

Zobacz też: film promocyjny
Gry powiązane: King's Quest, King's Quest II, King's Quest III, King's Quest I, King's Quest V, King's Quest VI, King's Quest VII, King's Quest: Mask of Eternity

Księżniczka Rosella oraz książę Aleksander powrócili, z pomocą gracza, do Daventry. Jednak szczęście nie trwało długo. Podczas rodzinnej uroczystości król Graham zostaje powalony przez tajemniczą chorobę, a jego siły i wola życia z każdym dniem maleją. Zrozpaczonej córce króla objawia się, poprzez magiczne zwierciadło, wróżka Genesta informując o magicznym owocu, który leczy wszelkie choroby. Ofiarowuje się przenieść Roselle do odległego Tamiru i pomóc w zdobyciu owocu, w zamian za odzyskanie talizmanu Genesty, który ukradła zła czarownica Lollote.

Dwa lata, które upłynęły od czasu wydania części trzeciej, nie poszły na marne. Znacząco poprawiono grafikę, a dźwięki wydawane przez PC Speakera zostały zastąpione przez muzykę w formacie MIDI. Dodano także obsługę myszki, jednak wspomaga ona jedynie poruszanie postacią - komendy nadal wpisujemy z klawiatury, przy czym w odróżnieniu od poprzednich części serii, gra zostaje zatrzymana na czas wykonania tej czynności. Pod względem rozgrywki nadal dominują zagadki ekwipunkowe, a zginąć na skutek błędnej decyzji lub jej zbyt wolnego podjęcia jest niezwykle łatwo.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.