Encyklopedia - Lone Surivor
Lone Survivor
Przygodoskop, marzec 2012


Producent: Jasper Byrne
Wydawca: Superflat Games
Wydawca PL: brak
Premiera: marzec 2012
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1GHz, 2GB RAM

Zobacz też: trailer #1, trailer #2

Lone Survivor to specyficzny miks przygodówki z survival horrorem. W grze wcielamy się w nieszczęśnika, który za wszelką cenę pragnie uciec z miasta opanowanego przez straszliwą zarazę. Niestety, maska na twarzy głównego bohatera (tak, to maska, a nie permanentny uśmiech) nie jest w stanie uchronić go przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Nie wystarczy, aby bronić się przed czającymi się dosłownie na każdym kroku krwiożerczymi, groteskowymi stworami.

Mroczna oprawa graficzna Lone Survivor utrzymana jest w stylistyce retro. Niska rozdzielczość oraz dwuwymiarowe sprite'y postaci kojarzą się z grami z pierwszej połowy lat 90-tych. Podobnie jak w klasycznych side-scrollerach, w obrębie lokacji bohater potrafi poruszać się jedynie w lewo lub w prawo. Nawigację po dostępnym w danej chwili obszarze ułatwia mapa, zaś eksplorację ciemnych zakamarków wspomaga dostępna od początku latarka. Specyficzny interfejs, obsługiwany w całości za pomocą klawiatury, umożliwia zbieranie i używanie dostępnych przedmiotów oraz interakcję z napotkanymi po drodze postaciami lub potworami - do wyboru dostępne są najczęściej opcje takie jak "look at", "talk to", czy "pick up". Rolę ekwipunku pełni pojemny plecak, z którym bohater nigdy się nie rozstaje.

Bardziej na wzór survival horrorów przebiegają spotkania z przerażającymi potworami. Można z nimi walczyć, ale ponieważ broń i amunicja są mocno ograniczone, rozsądniej jest próbować przeciwnika przechytrzyć chowając się w mroku. Jedynym miejscem, w którym bohater może czuć się w pełni bezpieczny jest jego niewielkie mieszkanie - jest to również jedyna lokacja, w której da się zapisać stan gry.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.