Encyklopedia - Superbrothers: Sword & Sworcery
Strona główna

Encyklopedia
Zapowiedzi
Recenzje
Solucje
Ciekawostki
Screeny
Grafiki
Zdjęcia
Filmy
Dema

FORUM

Kącik amatora
Kulisy produkcji
Plan wydawniczy
Rzut okiem
Czytelnia
Redakcja

Ścinki
The Inventory Polska
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Superbrothers: Sword & Sworcery
[Superbrothers: Sword & Sworcery EP]


Producent: Superbrothers, Capybara Games
Wydawca: Capybara Games
Wydawca PL: brak
Premiera: marzec 2011
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 2GHz, 1GB RAM

Zobacz też: teaser, trailer

Superbrothers: Sword & Sworcery to odważna, innowacyjna produkcja stworzona wspólnie przez kanadyjską grupę Superbrothers oraz niewielkie, niezależne studio Capybara Games. Gra czerpie z twórczości m.in. Erica Chahi (Another World), Jordana Mechnera (zwłaszcza pierwszej wersji Prince of Persia) oraz Fumito Uedy (Shadow of the Colossus). Sposób prowadzenia fabuły może odrobinę kojarzyć się również z rosyjską Pathologic.

Fabularnie Superbrothers: Sword & Sworcery nawiązuje do korzeni fantastyki. Gracz towarzyszy dzielnej wojowniczce w jej podróży przez magiczną krainę. Towarzyszy bardzo dosłownie, bowiem inaczej niż w większości gier, bohaterka ma świadomość obecności gracza, o czym daje do zrozumienia w swoich wypowiedziach. Poczynania te obserwuje z boku tajemniczy prezenter, który pojawia się na scenie w przerwach pomiędzy kolejnymi aktami spektaklu.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na niespiesznej eksploracji, ubarwionej prostymi zagadkami oraz dodającymi grze nieco dynamiki scenami walki. Nietypowy interfejs zaprojektowany został z myślą o tabletach z ekranem dotykowym. W wersji PC obsługa odbywa się za pomocą myszy, również podczas walki z przeciwnikami. Na uwagę zasługuje oprawa audiowizualna - dwuwymiarowa, artystycznie rozpikselowana grafika oraz nie mniej wyjątkowa, odgrywająca w grze ważną rolę ścieżka dźwiękowa, którą skomponował i nagrał Jim Guthrie.

Elum
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.