Encyklopedia - Of Light and Darkness
Of Light and Darkness


Producent: Heartland Enterprises
Wydawca:
Wydawca PL:
Premiera: anulowana (1997)
Premiera PL:
Wersja PL:
Nośnik:
Wymagania:

Zobacz też: teaser #1, teaser #2, ścinki
Gry powiązane: Of Light and Darkness: The Prophecy

Rodzeństwo Mike i Serin przybywa do rezydencji w Beverly Hills na prywatną, zamkniętą wystawę obrazów pewnego francuskiego artysty. Wszystko wydaje się być w najlepszym porządku... do momentu aż jeden z obrazów niespodziewanie ożywa i wciąga Serin do swojego świata.

Of Light and Darkness to anulowana około 1997 roku przygodówka firmy Heartland Enterprises, tworzona pod szyldem Interplay. Choć mogłoby się wydawać, że to pierwotna wersja wydanej dwa lata później Of Light and Darkness: The Prophecy, w gruncie rzeczy wspólnym mianownikiem obu gier był jedynie pomysł - zrobienia gry w świecie wykreowanym przez Gila Bruvela.

Wersja Of Light and Darkness od Heartland Productions bazowała na zupełnie innej fabule, lokacjach, bohaterach i oprawie audiowizualnej. Korzystała z autorskiego silnika Heartland nazwanego EDEN - oferującego kilka nowoczesnych (w tamtym czasie) rozwiązań technicznych. W odróżnieniu od Of Light and Darkness: The Prophecy, zawierała też sekwencje FMV z żywymi aktorami, a gatunkowo miała być bliższa klasycznym przygodówkom.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.